Verdens største indendørs event for islandske heste!
Vi ses i Odense, Danmark, 21.-22. februar 2020

TIDSPROGRAM

Her vil du kunne finde det foreløbige tidsprogram for World Toelt i Odense 2020. Skulle der ske store ændringer i tilmeldinger eller andet vil programmet blive opdateret.

 

I tidsprogrammet  kan du se, hvornår de forskellige klasser afvikles, så du kan planlægge din dag i arenaen. Som altid afholdes udtagelserne om fredagen og det er kun dette, der er på programmet den dag.

 

Om lørdagen har vi B- og A-finaler i sportsklasserne, Youth Match-finalerne, vores store hingsteshow med finale samt de spektakulære shows.

 

Glæd dig til et par forrygende dage i Odense!

FREDAG // FRIDAY 22. FEBRUAR 2019

 

7:30 Dørene åbnes // Doors open

8:00 Udtagelse MALERGROSSISTENs T2 – 1. del // T2 preliminary round – part 1

9:00 Udtagelse V1 (4.1) – 1. del // V1 (4.1) preliminary round – part 1

11:00 Udtagelse MALERGROSSISTENs T.2 – 2. del // T2 preliminary round – part 2

12:00 Udtagelse V1 (4.1) – 2. del // V1 (4.1) preliminary round – part 2

13.30 FROKOST // LUNCH

14:30 Udtagelse T.7 Futurity Tölt // Futurity Tölt T7 preliminary round

15:00 Udtagelse F1 (5.1) – 1. del // F1 (5.1) preliminary round – part 1

16:30 Udtagelse TOPREITERs T1 – 1. del // T1 preliminary round – part 1

18:30 Udtagelse F1 (5.1) – 2. del // F1 (5.1) preliminary round – part 2

20:00 Udtagelse TOPREITERs T1 – 2. del // T1 preliminary round – part 2

22:00 After Party i Glas Caféen // After Party at Glas Caféen

LØRDAG // SATURDAY 23. FEBRUAR 2019

 

8:00 Dørene åbnes // Doors open

9:00 Youth Match – T2

9:30 MALERGROSSISTENs T2 – B-finale

10:00 Youth Match – V1 (4.1)

10:30 V1 (4.1) – B-finale

11:00 Youth Match – F1 (5.1)

11:30 F1 (5.1) – B-finale

12:00 Youth Match – T1

12:30 TOPREITERs T1 – B-finale

13:00 FROKOST // LUNCH

14:00 Stutterifremvisninger // Breeding Farms

14:30 T.7 Futurity Tölt – A-finale

15:00 MALERGROSSISTENs T2 – A-finale

15:30 Hingsteshow // Stallion Show

BREAK

16:30 Stutterifremvisninger // Breeding Farms

17:00 Youth Match præmieoverrækkelse // Youth Match price ceremony

17:15 V1 (4.1) – A-finale

18:00 F1 (5.1) – A-finale

18:45 Stutterifremvisninger // Breeding Farms

BREAK

19:30 T.7 Futurity Tölt Salgsshow

19:45 World Toelt Hingsteshow-finale med SMS-afstemning // Stallion Show finals with SMS voting

20:15 TOPREITERs T1 – A-finale

Tak for denne gang – vi ses i Rieden! // See you in Rieden!